Dobra kuweta dla kota

Posiadacze kotów z pewnością wiedzą, czym grozi brak miejsca dla kota do załatwiania swoich potrzeb. Niesterylizowane, lub niekastrowane koty mają wyjątkowo intensywny zapach moczu, który potrafi się długo unosić w powietrzu.

Czy zamykana kuweta jest potrzebna kotu?

kuwety zamykane dla kotaJeżeli nasz mruczący pupil spędza czas w domu i nie wyprowadzamy go na zewnątrz, to wszystko czego potrzebuje do życia, musi mieć zapewnione w domu. Mowa tu o miskach na jedzenie i wodę, kuwety i drapaka, jeżeli nie chcemy mieć zniszczonych mebli i ścian. Kuwety zamykane dla kota są doskonałym rozwiązaniem dla kotów trzymanych w niewielkich mieszaniach. Koci mocz potrafi na bardzo długo pozostać w miejscu, w którym  załatwił on swoje potrzeby, dlatego tak ważna jest dobra kuweta, która ukryje odchody kota i skutecznie zatrzyma zapach w środku. Zamykana kuweta jest w formie średniej wielkości pudełka wykonanego z wytrzymałego tworzywa. Składa się z podstawy i pokrywy, w której znajduje się otwór. Może to być klapka, lub kawałek gumy, która jest zawieszona nad wejściem do kuwety. Bardzo pomocny przy pochłanianiu nieprzyjemnego zapachu jest specjalny żwirek dla kotów, który wsypuje się do podstawy. Zabudowana kuweta z każdej strony uniemożliwia rozsypywanie piasku dookoła niej przez kota. Aby można było ją łatwo przenosić, na górze pokrywy posiada praktyczny uchwyt do trzymania. W celu utrzymania czystości, należy systematycznie wymieniać zabrudzony żwirek na świeży i przynajmniej raz w tygodniu myć podstawę kuwety.

Koty się przyzwyczajają do miejsca, w którym stoi kuweta, więc jeżeli już znajdziemy dla niej miejsce, to dobrze jego go już nie zmienić. Dzięki materiałowi z jakiego jest ona wykonana, waży niewiele ponad kilogram. Każdy kot z pewnością ją polubi i będzie tylko w niej załatwiał swoje potrzeby.