Dieta dla konia – zacznijmy od musli

Większość pasz jest zaprojektowana tak, aby zaspokoić specyficzne wymagania żywieniowe poszczególnych etapów życia i poziomów aktywności koni i ogólnie określać na opakowaniu, do czego są przeznaczone. Szacując poziom aktywności konia, zachowajmy rozsądek w klasyfikacji, ponieważ nadmierna energia karmienia może sprawić, że stanie się zbyt ociężały i może przybrać niepożądaną wagę.

Musli idealne dla konia

musli dla koniGeneralnie, gdy ludzie widzą, że tak się dzieje, mają tendencję do zmniejszania ilości karmienia poniżej zalecanej dawki, zamiast przechodzić na karmę o niższej energii. Nie jest to zalecane, ponieważ spadek dawki poniżej zalecanej dawki oznacza, że ​​koń nie otrzymuje niezbędnych mikroelementów, których potrzebuje. Spróbuj przełączyć się na źródło o niższej energii, takie jak karmienie konserwacyjne lub stabilizator. Większość pasz podtrzymujących jest tak sformułowana, aby zapewnić średni lub niski poziom energii. Jeśli koń ma określony problem zdrowotny, na który może wpływać jego karma, upewnij się, że poszukaj informacji w torbie, u weterynarza lub bezpośrednio u producenta. Na przykład konie z historią ochwatu związanego z karmieniem często najlepiej nadają się do stosowania jako paszy dietetycznej lub środka równoważącego racje, które dostarczają bardzo potrzebnych minerałów i witamin, jednocześnie utrzymując pod kontrolą poziom skrobi. Kompletne karmy, takie jak ta musli dla koni zawierają zbilansowane składniki odżywcze. Wreszcie, rozważmy swój budżet. Cechy i zalety paszy zazwyczaj podnoszą koszty; więc zadajmy sobie pytanie, czy stać nas na karmienie tego produktu w zalecanych dawkach?

Należy pamiętać, że dawki karmienia różnią się w zależności od produktów, co może wpłynąć na koszt karmienia konia na głowę dziennie. Nie wystarczy brać pod uwagę samej ceny za worek. Jeśli karmimy niedrogą paszą, ale ładujemy suplementami, może to kosztować więcej niż zakup komercyjnej pełnowartościowej paszy i wycinanie suplementów.