Detektyw – jaki sprzęt musi posiadać?

Dobry detektyw posługuje się nie tylko swoim intelektem, wiedzą, doświadczeniem, czy dedukcją przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Wymienione rzeczy są oczywiście bardzo ważne i nic ich nie zastąpi, jednak bez dobrej jakości sprzętu i akcesoriów żaden detektyw w dzisiejszych czasach sobie nie poradzi.

Detektyw i nowoczesna technologia

prywatny detektyw tarnówCo wchodzi w skład standardowego wyposażenia prywatnego śledczego? Na pewno niezbędny będzie samochód. Nie może być on zbyt drogi i elegancki, ale też nie można przesadzać w drugą stronę. Najlepszy będzie jakiś popularny samochód, który będzie się mało rzucał w oczy. Najlepszy kolor to czarny, bo łatwo jest się mu wtopić w otoczenie miejskie, szczególnie nocą. Dobrze by było, gdyby samochód miał duży bagażnik, w którym można wozić sprzęt, na przykład podsłuchowy; jak również dobrze radził sobie na każdej nawierzchni, bo detektyw nigdy nie wie, gdzie będzie musiał jechać za podejrzanym. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że detektyw musi mieć telefon z dostępem do internetu, a najlepiej tablet lub mały laptop. Często musi on sprawdzać informacje na bieżąco, dzwonić po wsparcie, czy informować kolegów o postępach w śledztwie, zatem komunikacja jest niezbędna. Dla bezpieczeństwa prywatny detektyw nosi przy sobie broń. Powinna być ona schowana, tak by nie było jej widać z daleka i żeby nie zwróciła uwagi osoby podejrzanej. Musi być jednak gotowa do użycia, w razie gdyby podejrzany był agresywny. Samo biuro detektywistyczne może zawierać specjalistyczny sprzęt analityczny, szczególnie sprzęt audio/wideo, służący do podsłuchów i zbieraniu fotograficznych dowodów popełnienia przestępstwa.

Podsumowując, przede wszystkim dla detektywa jest sprzęt zapewniający mu mobilność, komunikację i bezpieczeństwo. Bez tego nie będzie dobrze wykonywał powierzonych mu zadań śledczych.  

Źródło http://czb.org.pl