Czym jest herbata oolong?

Herbata, picie herbaty czy też samo przygotowanie herbaty w wielu kulturach świata ma bardzo duże znaczenie. Ma ono czasem nawet wymiar duchowy. Możliwości wyboru herbaty jest wiele. Niezliczona wręcz ilość rodzajów i nazw sprawia, że poruszając się po świecie herbat możemy się w nim czuć jak dziecko we mgle. A z pewnością chcielibyśmy wybrać coś co będzie posiadało wyjątkowe właściwości i walory smakowe.

Właściwości herbaty oolong

herbata oolong sklepHerbata oolong  lub znana też pod nazwą ulung. Często również nazywana herbatą niebieską, turkusową lub szmaragdową. Jest rodzajem półfermentowanej herbaty z Chin oraz północnej i północno-wschodniej części Tajwanu. Charakterystyczny wygląd zaparzonego liścia jest znakiem rozpoznawczym tego typu herbaty. A mianowicie  ciemniejsze brzegi liścia, które uległy fermentacji, wyglądają jak liść czarnej herbaty, pozostała część liścia jest znacznie jaśniejsza czym przypomina liść herbaty zielonej. W zwykłych sklepach spożywczych ciężko jest dostać tego typu herbatę. A warto się w nią zaopatrzyć ze względu na szereg dobroczynnych właściwości. Herbata oolong sklep –to hasło, które powinno znaleźć się w wyszukiwarce internetowej, która przeniesie nas do świata pełnego cudownych, pachnących herbat. Do cudownych właściwości herbaty oolong, która łączy w sobie zalety herbat czarnych i zielonych należy przede wszystkim dobroczynny wpływ na układ sercowo naczyniowy. Dobrze wpływa na zbyt wysoki cholesterol oraz zbyt wysokie ciśnienie. Zawarte w herbacie oolong liczne minerały i witaminy oraz teofilina i kofeina stymulują pracę układu nerwowego i zapewniają działanie pobudzenie. Dobrze wpływa również na wzmocnienie odporności organizmu. Dowiedziono także jej działanie, sprzyjające  metabolizmowi tłuszczu, a co za tym idzie pozytywny wpływ na utrzymanie prawidłowej wagi. Dodatkowo, duża ilość przeciwutleniaczy zawartych w herbacie oolong chroni przed nowotworami, udarami czy miażdzycą a także ma pozytywny wpływ na wygląd skóry.

Warto jest zapoznawać się z cudownymi właściwościami różnych rodzajów herbat. Dzięki takiemu urozmaiceniu picie herbaty nie musi być nudne a może stać się w naszym życiu ważnym elementem dnia codziennego. Można wówczas odpocząć, zrelaksować się, zagłębić się w fascynujących smakach świata a dodatkowo czynność ta może stać się w naszej codzienności rytuałem pozytywnie wpływającym na nasze zdrowie.