Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?

 

Wiele osób podążając za modą robi sobie tatuaże, szczególnie dotyczy to młodzieży, która pod wpływem koleżanek czy kolegów w tajemnicy przed rodzicami robi sobie tatuaż. Jednak po jakimś czasie okazuje się, że żałują że to zrobili i chcą go usunąć.

Usuwanie tatuażu – czy jest bezpieczne?

Wieleusuwanie tatuażu Szczecin osób decyduje się na zrobienie tatuażu pod wpływem impulsu. Niektóre osoby nawet nie wiedzą co wybrany przez nich tatuaż znaczy. Jednak po jakimś czasie okazuje się, że żałujemy swojej decyzji. Kiedyś jedyną metodą usunięcia niechcianego malunku było usunięcie chirurgiczne, jednak metoda ta łączyła się z powstaniem trwałych oraz widocznych blizn. Na szczęście jednak pomoże nam medycyna estetyczna. Laserowe usuwanie tatuażu Szczecin jest bezpieczne i bardziej efektywne niż tradycyjne metody. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest wysokie w przypadku tradycyjnych metod oraz zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn. Usunięcie barwnika z naszej skóry jest możliwe dzięki za pomocą różnych systemów laserowych. Nowoczesne lasery dają bardzo krótki impuls o bardzo dużej energii. Pod wpływem jego działania pigment oraz komórki w których on się znajduje ulegają zniszczeniu. Następnie są wchłaniane przez organizm. Laser usuwa tatuaże wykonane czarnym i ciemnoniebieskim tuszem a także niektóre odcienie czerwieni. Pierwszy zabieg musi być poprzedzony konsultacją lekarską. Podczas zabiegu może być odczuwalny lekki dyskomfort. Zabieg przeważnie trwa około 10-40 minut w zależności od wielkości tatuażu.

Jeśli chcemy usunąć niechciany tatuaż warto zapoznać się z ofertą różnych salonów kosmetyki laserowej. Zabieg powinien być wykonany przez specjalistę, który ma w tym doświadczenie oraz ogromną wiedzę. Dzięki temu mamy pewność, że jesteśmy w dobrych rekach.