Co dać szefowi w prezencie?

Pomiędzy pracodawcą a zespołem pracowników panuje często bliska więź i szczery szacunek. Dobre relacje w firmie skłaniają nas do tego, by mimo sztywnej hierarchii być dla siebie uprzejmym i od czasu do czasu robić sobie nawzajem prezenty. Istnieje wiele upominków, które możemy podarować szefowi bez ryzyka o to, że popełnimy faux-pas. Warto jednak najpierw przejrzeć dostępny asortyment.

Wybór trafionego prezentu dla szefa

jaki prezent dla szefa wybraćJeśli zbliżają się imieniny, urodziny pracodawcy, świętowanie sukcesu firmy lub ważna dla niej rocznica, to warto przygotować na tę okazję efektowny upominek, który wraz z zespołem wręczymy szefowi. Do wyboru mamy wiele wariantów podarków praktycznie z każdej dziedziny życia. Warto przede wszystkim przygotować upominek pod indywidualne preferencje danej osoby – jego hobby, zainteresowania, upodobania, a także antypatie. Jeśli szefową jest kobieta, a nie przepada za otrzymywaniem kwiatów, to bukiet na pewno będzie pewnego rodzaju faux-pas i lepiej zastąpić go czekoladkami. Aby jednak uniknąć niezręcznych sytuacji, warto zaangażować zespół, aby przy pomocy niezobowiązujących codziennych small-talków wybadał upodobania pracodawcy. Jeśli nadal nie wiemy, jaki prezent dla szefa wybrać, to warto skorzystać z najbardziej uniwersalnych propozycji upominków. Zaliczyć można do nich na pewno produkty spożywcze klasy premium w ładnym opakowaniu – np. praktycznych i ozdobnych koszach. Do takiego podarku warto jest dołączyć elegancką kartkę z życzeniami lub spersonalizowane etykiety produktów. Mogą to być zarówno słodycze, jak i alkohole.

Jako ciekawa pamiątka na firmową rocznicę sprawdzi się także upominek w postaci albumu ze wspólnymi zdjęciami z wyjazdów biznesowych lub integracji w ładnej oprawie. Uniwersalną i bezpieczną opcją będzie także książka z dedykacją od całego zespołu lub zestaw akcesoriów do pisania. Ważne, by choć w małym stopniu uwzględnić indywidualne gusta obdarowywanej osoby.