Charakterystyka obuwia roboczego dla elektryków

Zawód elektryka wymaga dużego ogromu wiedzy i doświadczenia, aby móc wykonywać swoje zadania w zgodzie z zasadami BHP. Jednak oprócz samych cech pracownika, musi on także posiadać odpowiedniego rodzaju strój roboczy. Jego najważniejszym elementem są specjalistyczne typy obuwia, które jest skonstruowane specjalnie dla elektryków.

Jakie buty robocze może zakupić elektryk?

Praca w środowisku niebezpiecznym, a takim jest przebywanie w pobliżu źródeł prądu o różnym natężeniu i napięciu, wymaga odpowiedniej ochrony nóg. Buty robocze dla elektryka nie są wykonywane z tkanin syntetycznych, co ma kluczowe znaczenie w procesie zatrzymywania przewodzenia prądu przez obuwie. Dobrze dobrane buty gwarantują ochronę przed wypadkami, które mogą się zdarzyć w trakcie pracy fachowców. Dlatego do pracy w środowisku elektrycznym używa się tylko i wyłącznie markowych i przeznaczonych do konkretnych zadań modeli obuwia. Jest ono także wykonane solidnie, co ma swoje odzwierciedlenie w wytrzymałości butów na intensywne użytkowanie. W obuwiu przeznaczonym dla fachowców z branży elektrycznej nie znajdziemy także żadnych elementów, które są wykonane z metalu. Przykładem może być brak podnoska metalowego, który jest elementem budowy obuwia roboczego, przeznaczonego dla innych typów prac. Takie buty mają specjalne oznaczenie, które oznacza, że są one pozbawione jakichkolwiek elementów metalowych, które przewodzą prąd.

Niemniej ważną częścią obuwia są podeszwy. W przypadku elektryka są one wykonywane ze specjalnego tworzywa, które wykazuje cechy antystatyczne, olejoodporne i antypoślizgowe. Dzięki podeszwie praca ośmiogodzinna nie jest także męcząca. Stopy pracownika nie drętwieją i nie pojawiają się dolegliwości bólowe, co wpływa na efektywność wykonywania zadań.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.ambermarine.pl!