Bramy przesuwne stosowane najczęściej w logistyce

 

Wjazd na wielki plac magazynowy albo do centrum logistycznego zawsze zamknięty jest bramą. Wjeżdżające na teren magazynu samochody ciężarowe są kontrolowane. Na wjazdach do magazynów stosuje się bramy przesuwne. Są to bramy, które wykonane są z jednego elementu metalowego. Brama osadzona jest na suwnicach i przesuwa się w jedną bądź drugą stronę.

Każda brama jest automatyczna

bramy przesuwne poznańDzisiaj nie stosuje się już bram, które otwiera się ręcznie. To już nie te czasy, kiedy na wjeździe do magazynu stał stróż, który otwierał bramę siłą własnych mięśni. Wszystkie bramy, które dzisiaj montuje się na wjazdach działają oczywiście automatycznie. Wystarczy jedynie posiadać pilota. W przypadku dużych centrów logistycznych, gdzie ruch pojazdów jest bardzo duży, brama najczęściej od rana do wieczora jest otwarta. Natomiast każdy samochód ciężarowy i tak przed taką bramą zatrzymuje się do kontroli. W nowoczesnych centrach logistycznych automatyczne bramy przesuwne montowane są przez profesjonalne firmy. Dlatego niektóre bramy mogą być systemowo wyposażone w dodatkowe funkcję wspomagające kontrolę wjeżdżających samochodów. Do niektórych bram montuje się specjalne czujniki, które czytają rejestrację wjeżdżających pojazdów. Skorelowanie działania czujników z bazą oczekiwanych pojazdów umożliwia pełną kontrolę nad samochodami wjeżdżającymi na teren magazynów. Takie nowoczesne technologie stosuje się z powodzeniem również na parkingach samochodowych.

Każdy teren magazynów bądź centrów logistycznych jest terenem zamkniętym dla osób nieupoważnionych. Nie ma takiej możliwości, żeby na teren magazynu wjechał samochód, którego miało tam nie być. Na wjazdach zamontowane są bramy przesuwne, które są w pełni zautomatyzowane. Dodatkowo jeszcze porządku pilnuje człowiek i specjalne czujniki czytające rejestracje.